O NÁS

Vitajte na našich stránkach

Alica Weberová - zakladateľka spoločnosti

História spoločnosti

Spoločnosť AM WEBER agentúra bola založená 1. 7. 2007, takže už viac ako 16 rokov korektne a spoľahlivo pomáhame opatrovateľkám a zdravotným sestrám hľadať rakúske rodiny, najmä v okolí Viedne a v Dolnom Rakúsku, sčasti aj v Korutánsku a Štajersku tak, aby bola spolupráca po všetkých stránkach rodina – opatrovateľka – agentúra, férová a finančne spravodlivo ohodnotená. Zaručujeme našim klientkám/klientom pravidelnú prácu, garanciu v oblasti právnych i ľudských záležitostí, ktoré súvisia s oficiálnou opatrovateľskou činnosťou v Rakúsku a pôsobenia v rakúskych rodinách. Keď sa napríklad vyskytne problém, bezodkladne ho riešime a snažíme sa nájsť riešenie vyhovujúce všetkým stranám.

Príhovor konateľa

Milé opatrovateľky, opatrovatelia a zdravotné sestry!
Už takmer 17 rokov poskytujeme podnikateľské poradenstvo pre opatrovateľky, opatrovateľov  a zdravotné sestry. Sám som si vyskúšal túto prácu, keď som pomáhal manželke Alicke opatrovať ťažký stav. Dovoľujem si konštatovať, že opatrovanie nie je len prácou, ale hlavne poslaním pre silné a výnimočné osobnosti. Preto si veľmi vážim každú opatrovateľku. Za opatrovateľkami vždy stojíme, keď sa vyskytne nejaký problém. Teším sa, že stretnem ešte veľa zaujímavých ľudí, a že budeme tvoriť výborný tím založený na vzájomnej úcte a kontinuite.

Ak práca nie je pretkaná láskou je zbytočná.“ Matka Tereza
Mgr. Marián WEBER – konateľ

PONÚKAME VŽDY VIAC - PRÁVNU OCHRANU PRE OPATROVATEĽKY, OVERENÉ RODINY, PORADENSTVO A KOMUNIKÁCIU S ÚRADMI V RAKÚSKU I NA SLOVENSKU.

PREČO PRÁVE MY?

 • – Ponúkame rodiny v okolí Viedne, vo Viedni a v pohraničí dolného Rakúska. U nás nemusíte cestovať ďaleko.
 • – Práca v 14-dňových turnusoch.
 • – Poskytujeme podnikateľské poradenstvo v oblasti rakúskej živnosti.
 • – V rodinách robíme pravidelné návštevy a kontroly.
 • – V prípade problému, zhoršenia zdravotného stavu pacienta alebo pracovných podmienok, sa môžete kedykoľvek obrátiť na nás – svoju agentúru.
 • – Ponúkame a zabezpečujeme legálnu a bezpečnú prepravu od dverí k dverám.
 • – Snažíme sa ponúknuť opatrovateľke rodinu podľa jej predstáv.
 • – Spolupráca s nami je vždy dobrovoľná, neexistujú u nás pokuty ani konkurenčné klauzuly v prípade ukončenia spolupráce z Vašej strany.

Platobné podmienky

Opatrovateľky v rakúskych rodinách pracujú na rakúsku živnosť, ktorú im v prípade potreby založíme, v ostatných prípadoch živnosť preložíme na príslušné hajtmanstvo, ako i ostatné povinnosti voči úradom urobíme za Vás.

Denná taxa sa u nás pohybuje od 75 EUR – 100 EUR v čistom, k tomu rodina platí opatrovateľke odvody na SVA vo výške 151 – 210 EUR mesačne, resp. za turnus. Rodina opatrovateľke taktiež prepláca cestovné náklady, buď v plnej výške, prípadne prevažnú časť nákladov. Cestovné náklady sú vo výške 100 – 150 EUR za obidve cesty.

Rodina vypláca opatrovateľku 1-2 dni pred jej odchodom z turnusu, a to v hotovosti na faktúru (Honorarnote) alebo na účet, ak si tak opatrovateľka žiada.

Rodina prepláca opatrovateľke 5 sviatkov v roku so 100% príplatkom, a to sú:
Nový rok (1. 1.), Veľkonočná nedeľa, Veľkonočný pondelok, 1. sviatok vianočný (25. 12.) a 2. sviatok vianočný ( 26.12. )

POPLATKY A ODMENY

Poplatky sa agentúre platia až po odpracovaní prvého turnusu, a to v dvoch splátkach.

Prvá splátka sa agentúre uhrádza po prvom turnuse, druhá až po pol roku. Polročnú splátku je možné si v prípade potreby rozdeliť na menšie splátky. Prihliadame na osobné a sociálne pomery opatrovateliek a snažíme sa byť ústretoví. Sme vždy otvorení dohode.

Za registráciu u nás neplatíte, je bezplatná.

Opatrovateľky, ktoré už majú založenú živnosť, platia agentúre ročný poplatok vo výške 400 EUR, pričom poplatok sa po každom roku spolupráce znižuje, až na sumu 380 EUR – tzv. udržiavací poplatok.

Agentúra ktorá platí vám

Ak nám opatrovateľka odporučí rodinu alebo ďalšie opatrovateľky, získava u nás za to odmenu, a to buď formou zľavy na ročnom poplatku agentúre alebo zľavou na ceste alebo inou formou.

300

Opatrovaných osôb

500

Zaradených opatrovateliek

93

Spokojných klientov

NÁŠ TÍM

Alica Weber
Alica Weber
konateľ a zakladateľ spoločnosti
Marián Weber
Marián Weber
konateľ a zakladateľ spoločnosti
Mária Gablíková
Mária Gablíková
ekonomika a účtovníctvo
Kamila Gaňová
Kamila Gaňová
registrácie a pohovory
Marcel Kmecík
Marcel Kmecík
servis
Miroslava Frolová
Miroslava Frolová
dispečing
Viera Kobellová
Viera Kobellová
opatrovanie na Slovensku
Katarína Slivoňová
Katarína Slivoňová
manažér pre rakúsky trh

PARTNERI A PROJEKTY

 • +421 904 698 318 PO-ŠT / 08.00 - 16.00 PI / 08.00 - 14.00
 • amweber@amweber.atKontaktujte nás!
 • Sidónie Sakalovej 1573/83A
  014 01 Bytča, Slovensko